Carlos Boozer, prawdopodobnie ostatnia ofiara amnestii

9
fot. KAMIL KRZACZYNSKI / Newspix.pl
fot. KAMIL KRZACZYNSKI / Newspix.pl

Chicago Bulls długo z tym zwlekali, ale w końcu to zrobili – wykorzystali amnestię i zwolnili Carlosa Boozera. Na ten ruch czekaliśmy już w poprzednich latach, jednak Jerry Reinsdorf mimo że ma drużynę przynoszącą duże zyski, nie należy do właścicieli, którzy chętnie wydają pieniądze. Nie przemawiała do niego koncepcja płacenia zawodnikowi tylko za to, że jest on poza drużyną. Co z tego, że to otwierałoby szansę na wzmocnienie zespołu i zatrudnienia kogoś innego, lepszego, przecież w konsekwencji sprawdza się to do tego, że płacisz podwójnie za jedno miejsce w składzie. Dlatego Boozer dotrwał aż do teraz i dopiero w momencie gdy został mu już ostatni rok kontraktu, Reinsdorf zgodził się go zwolnić. Chociaż też dopiero po tym jak wcześniej GM Gar Forman sprawdził wszystkie możliwe opcje wytransferowania go.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWade i Nowitzki zgodzili się na duże cięcia pensji, dla dobra drużyny, ale też i portfela właściciela
Następny artykułSummer League w Las Vegas, dzień 5: Genów nie oszukasz

9 KOMENTARZE

  • Raczej tyko jakieś wymiany, nic już tam chyba nie wykombinują.
   Sam Smith już w zasadzie rozkminia roster Bulls jak zamknięty, wspomina tylko coś o handlowaniu Anthonym Randolphem http://blogs.bulls.com/2014/07/bulls-roster-shaping-up-with-hinrich-and-mirotic/

   PS. Ja bym tam Dunleavym nie handlował bo to przydatny zawodnik, a Bulls nie cierpią na nadmiar opcji strzeleckich na obwodzie. To wszystko sie póki co opiera o wiarę, że Butler bedzie solidnie trafiał zza łuku. Reszta to Snell i McDermott i nadzieja na to że oni mogą dać solidne wsparcie jako opcje z ławki. Dunleavy Jr w takim towarzystwie to prawdziwy profesor.

   Lubię to: 0
   • Nie no znam atuty MDJ, ale szukam jakiegoś upgrade’u. Takim wymarzonym byłby Afflalo, ale to już raczej opcja zamknięta (lub ktoś w tym typie).
    Ogólnie wygląda to dosyć przyzwoicie, ale nie wiem czy to wystarczy.

    Lubię to: 0