Dawid nie może wygrać

5
http://www.fsk-boxing.com/
http://www.fsk-boxing.com/

2 lipca 1921 roku w Jersey City odbyła się walka bokserska. Bilety, by usiąść na wybudowanym specjalnie z tej okazji stadionie, wykupiło rekordowe 81145 osób. Zyski po raz pierwszy w historii przekroczyły granicę miliona dolarów. W przeciwległych narożnikach stanęli mistrz świata wagi ciężkiej Jack Dempsey i mistrz Europy wszechwag Georges Carpentier. „Walka stulecia”. W ten sposób reklamowano starcie.

W rzeczywistości był to pojedynek Dawida z Goliatem. Dempsey nie był olbrzymem we współczesnym tego słowa znaczeniu. Nie był Lennoxem Lewisem, nie był Evanderem Holyfieldem, nie był braćmi Kliczko. Choć może w 1921 był nimi wszystkimi. Z pewnością zaś wciąż był większy i lepszy od Georgesa Carpentiera, nawet jeśli nie miał równie interesującego życia.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (117): Ciągną się te kluski
Następny artykułLeBron dzisiaj spotka się z Rileym. W grze pozostali Heat i Cavs. Cała ligi czeka na Decyzję

5 KOMENTARZE

  1. Świetny artykuł, skłaniający do refleksji nad istotą sportu i życia. Nad tym że w człowieku nadzieją umiera ostania. Pytanie nie związane z artykułem jaki standing reach ma Sim Bhullar?

    Lubię to: 1