Patrick Patterson zostaje w Toronto za 18 mln dolarów

5
fot. AP
fot. AP

Milion tu, milion tam. Jak najprędzej powinniśmy się zapisać na free agency!

To już czwarty dzień, kiedy kluby wydają duże sumy na nie-All-Starów. Salary-cap ma wzrosnąć w tym roku z poziomu 58 do 63 mln dolarów i prognozuje się, że latem 2015 urośnie do 66. Za rok od teraz możemy inaczej patrzeć na kontrakty, które uzgodnione zostały w pierwszych dniach lipca.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (115): Modrzew (the Larch)
Następny artykułRaport: Anthony przekonuje się do pozostania w Knicks. Znów brak słowa o Heat

5 KOMENTARZE

 1. Żarty żartami Maciek, ale takiego offseason to chyba już dawno nie było – w sensie liczby dziwnych kontraktów. A wiele wskazuje, że to jeszcze nie koniec. Chyba wśród GM-ów jakaś pomroczność szaleje.

  Lubię to: 0
  • ale dlaczego pomroczność? „Salary-cap ma wzrosnąć w tym roku z poziomu 58 do 63 mln dolarów i prognozuje się, że latem 2015 urośnie do 66. Za rok od teraz możemy inaczej patrzeć na kontrakty, które uzgodnione zostały w pierwszych dniach lipca.” + jeśli przepłacam zawodnika to inne kluby też będą musiały przepłacić lub sami zawodnicy zażądają podwyżki. Inna sprawa że wygląda na to że przepłacania ma również uchronić kluby przed podebraniem ich gracza przez takich Heat, przykład Gortata, Bradley’a itd.

   Lubię to: 0
 2. Rzeczywiście wysokość podpisywanych w tej chwili kontraktów powinno wywoływać presję na władzach ligi, żeby salary-cup rosło. Na pewno będzie to pomocne przy podpisywaniu nowej umowy i pozwoli uniknąć ewentualnego lockautu.

  Lubię to: 0
 3. Tak jak Maciek wskazał kontrakt Pattersona jest na tę chwilę o 1-2 mln za wysoki. Ale wszystko się może zmienić już po 1 miesiącu sezonu, gdy Patrick będzie po prostu robił swoje. Fakt nie ma upside’u ale jeżeli będzie grał stabilnie na swoim poziomie 6 mln wygląda OK. BTW. fajnie być wolnym agentem :)

  Lubię to: 0
 4. „Po drugiej stronie boiska był solidny, choć miał duże kłopoty w konkretnych matchupach z szybkością, np kryjąc w playoffach Paula Pierce’a.”

  Paul Pierce dożył dnia kiedy ktoś użył jego nazwiska w jednym zdaniu ze słowem „szybkość” :D

  Lubię to: 0