Wymiana: Rockets oddali Omera Asika do Pelicans

5
fot. ZUMAPRESS.com
fot. ZUMAPRESS.com

Kilka dni temu pojawiały się informacje, że Houston Rockets znaleźli już chętnych do wymiany i są przygotowani na pozbycie się kontraktów Omera Asika i Jeremy’ego Lina, żeby zrobić sobie miejsce w salary cap na LeBrona Jamesa lub Carmelo Anthony’ego. Wtedy mogło się wydawać, że to tylko informacje wypuszczone przez Daryla Morey’a, żeby dać znak przyszłym wolnym agentom, że jego drużyna będzie gotowa. Teraz widać, że Morey rzeczywiście zabrał się do pracy i już zaczął działać.

Za Adrianem Wojnarowskim z Yahoo Sports:

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWymiania: Tyson Chandler wraca do Dallas
Następny artykułMiędzy Rondem a Palma (110): Śniadanko

5 KOMENTARZE

  1. No Pelicans strasznie się miotają. Wybranie Daviesa to był ławy pick i no brainer. Ale większość pozostałych ruchów jest już watpliwa. Eric Gordon z jego historią kontuzji, wymiana picków na Holiday’a (to akurat też może okazać się dobrym ruchem biorąc pod uwagę jakość zeszłorocznego draftu. Jednak, dziś w rok po wymianie cały czas nie możemy ocenić tej wymiany z dwóch względów. 1 oczywisty – Kim będzie Noel, 2 – czy tak poważna kontuzja Holiday’a to jednorazowa sprawa, czy początek problemów zdrowotnych), przepłacenie Evansa, teraz przytulenie 15 mln Asika. To może nie być dla nich złe rozwiązanie. Turek po rozegraniu sezonu w pierwszej piątce daje duże szanse na przedłużenie z nim kontraktu na niezłych warunkach. To jest moim zdaniem akurat pewniejsze, niż zdrowie Gordona, czy Holiday’a. Jednak inną sprawą pozostaje kwestia, czy nawet zdrowe Pelikany są wstanie grać o coś więcej niż 8 miejsce na zachodzie?

    Lubię to: 0
  2. Dobry ruch (kolejny tej nocy). Pelicans potrzebowali kogos pod koszem jak tlenu, teraz Unibrow wskoczy na 4ke i stamtad będzie pokazywal swoje umiejętności, wiedzac, ze ma kogos sensownego pod bronionym koszem. A Rockets ladnie zeszli z niechcianego kontraktu, choc brak Asika jeszcze moze odbic się czkawka przy foul troubles DH.

    Lubię to: 0