Update: Mike Taylor i jego kadra

0
fot. Newspix.pl
fot. Newspix.pl

Nigdy nie miałem okazji rozmawiać z poprzednim trenerem kadry – Dirkem Bauermannem. Rok temu, gdy reprezentacja rozpoczynała przygotowania w Legionowie, po wewnętrznym meczu dla mediów dostępni byli tylko zawodnicy oraz asystenci, m.in. Adam Wójcik. Szkoleniowiec zespołu całe spotkanie obserwował z trybun, od czasu do czasu wydając komendy asystentom. Zabrakło mi wówczas odrobiny szczęścia oraz możliwości, aby podpytać go o kadrę pod nieco innym kątem tematycznym. Z drugiej strony head-coach nie był wyjątkowo chętny na udział w eventach około-koszykarskich, m.in. campach Marcina Gortata.

Z Mikem Taylorem było znacznie prościej. Nowy trener reprezentacji postanowił dołączyć do Gortata na tegoroczną edycję imprez dla dzieci i młodzieży. Obóz kadrowiczów rozpoczyna się 11 lipca i zakończy go 3-dniowy turniej w Toruniu, który PZKosz zaplanował na sam początek sierpnia. Kilka dni później reprezentacja rozpocznie eliminacje do EuroBasketu od spotkania z zespołem Niemiec. Aby logistycznie nie utrudniać sobie zadania, mecz również odbędzie się w Toruniu i będzie de facto jednym z najważniejszych w kontekście walki o awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułJabari Parker: myślę, że będę nr 2 draftu
Następny artykułWymiania: Tyson Chandler wraca do Dallas