Między Rondem a Palmą (91): Ucięcie głowy węża

7

W dzisiejszym grajdołku.

Zaczynamy od tego, że Maciek nie bardzo ma ochotę nadać swojemu pierworodnemu imię Sergiusz i mimo powrotu Ibaki i heroizmu Ramosa to nie jest wystarczający powód, żeby nazwać kogoś Ryczelem. Maciek chyba ostatecznie skłania się do nazwania syna Scottem – jam mniemam  na cześć roweru.

Z życia kamienicy – dowiadujemy się, że sąsiad łkał przez ścianę w sobotę o godzinie 22.33.

Rozmawiamy jakiego matchupu najbardziej boi się Reggie Jackson i myślimy, czy połowa SAS skończy w więzieniu. Są wątki polityczne (pytania do słuchaczy o referendum w Krakowie) i sporo o terapii botoksem (Pochanke, Wade, Henryka Krzywonos). Zastanawiamy się, czy Adam Silver jako komisarz powinien bać się Janusza.

Powrót do serii  MIA i IND i Maciek już nie krzyczy na hasło 4-1 MIA.

Dziś płotki od dużych rybach. Szukamy racjonalnego wytłumaczenia na cudowne ozdrowienie umysłowe Pana Pery, prześwietlamy Chwilówki Dana Gilberta i szukamy kupca na LAC węsząc spisek Magika. Przepowiadamy również światłą przyszłość V.Stiviano.

Maciek traci na koniec zainteresowanie rozmową, ale trener Gregg Popovich dobrze nas nastraja i kończymy ciężkim żartem o rosyjskiej myśli technicznej.

DOWNLOAD

Między Rondem a Palmą (26-05-14, odc. 91) by Między Rondem A Palmą on Mixcloud

Poprzedni artykułDave Joerger był już jedną nogą w Wolves, ale ostatecznie zostaje w Grizzlies
Następny artykułDniówka: Wieści z Filipin

7 KOMENTARZE

 1. -pierwsza kwarta rewelacyjna, później już było troszeczkę gorzej. Jackson oczywiście bardzo dobry mecz, podobnie Ibaka.
  -nie ma szans by Jackson następny mecz zagrał tak dobrze, mimo wszystko to nie ta klasa
  -OCT byli bardzo aktywni, wygrali deski, mieli bloki, to było kluczowe – SAS jednak akurat ten element mogą odwrócić w następnym meczu, zwłaszcza zbiórki
  -Sędziowie pomogli OCT odgwizdując faule Perkinsa:) – bez niego OCT jest lepsza, Adams gra co najmniej dobrze.
  -Zastanawia mnie po co ogłaszano koniec sezonu Ibaki, o ile to nie cud, to jednak były przesłanki, aby się wstrzymać przed taką deklaracją. To troszeczkę nie fair wobec SAS, choć oni wiedzieli.
  -Dla serii to dla mnie nic nie zmienia, SAS wygra 4-1 lub 4-2.
  -Brooks zawalał wystawiając Perkinsa i Sefoloshe (tego drugiego w poprzednich meczach)- więcej minut powinien grać Lamb, co z PJ III? Powinien postawić zdecydowanie na młodych.
  -Okazało się, że Ibaka jest religijny – dziękował na parkiecie Bogu za dobrą grę żegnając się

  Lubię to: 0
 2. Zdecydowanie jest za wcześnie by mówić że seria już się odwróciła i seria będzie na styku. Jackson nie zagra teraz tak dobrego meczu, gdyż całe PO gra w kratkę i dobre/bardzo dobre mecze przeplata słabymi. Ibaka to oczywiście upgrade i zdecydowana poprawa S5 ale nie wiemy w jakiej jest rzeczywiście formie i ile jest w stanie grać(wytrzymać na najwyższych obrotach). Jak dla mnie kluczem jest mecz numer 4. Bo albo faktycznie zacznie nam się seria która skończy się 7 meczem albo Spurs rozjadą OKC 4:1/4:2!! Najgorsze w tym wszystkim jest to że na koniec wyjdzie że niby Brooks jest świetnym trenerem i zostanie, co sprawi że w OKC znów nic się nie zmieni i w przyszłym sezonie będziemy marudzić że grają same izolacje i że drużyna nie rozwija się tak jak powinna(A ta drużyna powinna regularnie meldować się w finałach NBA a nie męczyć się z Memphis). Kto lubi Hero Ball ten może się cieszyć ja bym sobie życzył transferu Popa na jeden sezon do OKC.

  Lubię to: 0
 3. Była karta referendalna. Było to nawet oddzielne głosowanie, odbywające się w innej komisji m(choć tym samym budynku).Głosowało się osobno w wyborach, osobno w referendum, mozna było zagłosować w jednym , drugim, lub obu lub żadnym. Pytania były 4, pytanie o metro,monitoring i rowery nie maiło określonego czasu. Tylko czy jesteś za metrem w krakowie, monitoringiem w krakowie, większa ilością ścieżek w krakowie.

  Lubię to: 0
 4. pytania w referendum w Krakowie oprócz zorganizowania ZIO odnosiły się do: 1. czy jesteś za zbudowaniem metra w Krakowie
  2. Czy jesteś za powiększeniem systemu monitoringu w mieście
  3. zbudowanie nowych ścieżek rowerowych

  co do metra to pytanie brzmiało tylko czy jesteś za budową czy nie. pozdrawiam :)

  Lubię to: 0