Silver może mieć prezent dla GM-ów

4
fot. Chris Szagola / Newspix.pl
fot. Chris Szagola / Newspix.pl

Larry Coon to bez wątpienia dziennikarz z pokroju Adriana Wojnarowskiego, absolutny MVP wśród ekspertów od salary-cap i wszystkich zapisów zawartych w Collective Bargaining Agreement, które łączy władze ligi ze związkiem zawodników oraz właścicielami ekip. Oni także chcą kawałek tortu. Co rok Coon na kilkanaście tygodni przed oficjalnymi informacjami, stara się wycisnąć swoje źródła do cna, aby jak najtrafniej przewidzieć kolejny próg salary-cap oraz luxury-tax.

Oba są ustalane przed każdym kolejnym sezonem. Decyzja jest podejmowana po wewnętrznym spotkaniu władz ligi. W tym roku zyskały one nowego sternika, ale jego kompetencje w przypadku ustalania finansowych granic są bardzo szczupłe. Ze względu na rosnące wydatki zespołów, bogacącą się ligę oraz upływający okres ważności obowiązującego CBA, liga co rok w miarę możliwości podnosi zarówno próg salary-cap, jak i luxury-tax. To się nie zmieni, dopóki zyski będą satysfakcjonujące.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (63): It’s a Playoff Day!
Następny artykułGM Raptors 'Pierd**ić Brooklyn’, Jason Kidd odpowiada 'Nie znam człowieka’

4 KOMENTARZE

  1. „Autor przede wszystkim zwraca uwagę na fakt, że progi zazwyczaj podnoszone są o około 4,5 punktu procentowego”.

    Procent. ;) Punktu procentowego używa się tylko, gdy obie porównywane wartości wyrażone są w procentach.

    Lubię to: 0