Sezon na Finiszu: Na dwa dni przed końcem znamy tylko dwie serie pierwszej rundy

9
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Znamy już wszystkie 16 drużyn, które wystąpią w playoffs. Suns przegrali z Grizzlies i to oni znaleźli się na tym pechowym, dziewiątym miejscu na Zachodzie. Jadą na wakacje, mimo że na Wschodzie cztery drużyny z gorszym bilansem pozostają w grze… Nic dziwnego, że coraz głośniej mówi się o koniecznych zmianach w formacie playoffs, żeby awansowało do nich 16 najlepszych drużyn, bez względu na przynależność do konferencji. Adam Silver dał nadzieję, że jest szansa na taka zamianę, mówiąc, że liga zamierza przyjrzeć się tej sytuacji.

Zostały nam dwa dni sezonu zasadniczego, 17 meczów do rozegrania i po tym wszystko będzie już jasne. Póki co, jest jeszcze sporo niewidomych. Obecnie możemy być pewni tylko dwóch serii pierwszej rundy: Rockets-Blazers i Pacers-Hawks.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSezon na Finiszu: Phoenix Suns zakończyli swój cudowny sezon
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (60): Bill Laimbeer strasznie to przeżywa

9 KOMENTARZE

 1. Zastanawiam się jak lidze się to kalkuluje i czy hajs się zgadza. Bo wiadomo, że jak zmiany maja uzasadnienie finansowe to będą wprowadzone szybciej. Ja nie zamierzam oglądać żadnych meczy na wschodzie w 1 i 2 rundzie. Nie , żebym się obrażał, ale pewno jak wielu mam czas na max 3-4 mecze tydzień, zatem szkoda czasu na tuzy z Atlanty czy Charlotte, jak na Zachodzie będą dobre serie.

  Lubię to: 0
    • Na pewno z uwagi na fizyczność Bulls ten matchup będzie ich kosztował znacznie więcej sił niż pojedynek z Toronto.Jednocześnie jeśli Nets wyeliminują Toronto to wówczas Miami będzie musiało spotkać się z kimś z dwójki Pacers/Nets czyli na dobrą sprawę czekają ich dwie ciężkie rundy w drodze do Finałów zamiast potencjalnie jednej w Finale Konferencji.Według mnie to solidna różnica.

     Lubię to: 0