Kohl odda zespół, ale nie odda miasta

10
AP Photo
AP Photo

Przed rozpoczęciem sezonu Adam Silver przyjechał do Milwaukee w ramach wizytacji, którą lokalne media potraktowały jako ostrzeżenie. Obawy, które zrodziły się wśród fanów Bucks nie były bezpodstawne. Rynek w Wisconsin jest bardzo surowy wobec wymagań NBA, dlatego słowa komisarza na temat konieczności odświeżenia wizerunku zespołu były bardzo chłodną zapowiedzią walki o przetrwanie. Walki, która spadła na właścicieli zespołu oraz senatora – Herba Kohla.

Od kilku miesięcy trwają poszukiwania grupy inwestorów chętnych do współpracy i posiadających środki umożliwiające zainicjowanie planów budowy nowej hali bądź rozbudowy Bradley Center. Jeszcze na początku całego procesu Herb Kohl był bardzo ostrożny i przyjął stanowisko wskazujące na to, że nie chce oddać większości udziałów, lecz znaczną ich część. Problem jednak zaczął narastać i właściciel musiał zmienić narrację, by nadać sprawie absolutny priorytet i w konsekwencji otworzyć możliwość przejęcia zespołu. Nie chciał poświęcać aż tyle, lecz dla dobra koszykówki w Milwaukee siłą rzeczy zmuszony był uatrakcyjnić swoją ofertę. Zależało mu przede wszystkim na tym, by Bucks pozostali w mieście.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułTurniejowy zrzut: Dayton Flyers lecą na grubo! Shabazz Napier jest dla UConn jak drugi Kemba. Przemo Karnowski gra dzisiaj!
Następny artykułKarnowski odpada z turnieju z double-double, Arizona to było za dużo

10 KOMENTARZE

 1. Jakie standardy musi spełniać hala w NBA? Za każdym razem gdy czytam o Bucks piszę się o „standardach”, które nie spełnia ich hala. Co musi wchodzić w skład infrastruktury obiektu, by był zaakceptowany przez ligę?

  Lubię to: 0
  • Nie znalazłem żadnych konkretnych dokumentów, ale wpadłem na wypowiedź Silvera w sprawie Bradley Center:

   “At the end of the day compared to other modern arenas in the league, this arena is a few hundred thousand square feet too small,” Silver said. “It doesn’t have the sort of back-of-house space you need, doesn’t have the kinds of amenities we need.

   “It doesn’t have the right sort of upper bowl/lower bowl (seating) configuration for the teams frankly that Milwaukee wants to compete against,”

   Lubię to: 0
  • Margi, problem z halą w Milwaukee polega na tym, że była budowana z myślą o zespole NHL, a nie NBA. Pettit, który zafundował halę, chciał sprowadzić do miasta drużynę hokeja, ale jak tylko skończyli budowę, ceny teamów NHL skoczyły drastycznie w górę i już nie było go stać. Zdecydował się zatem na kupno drużyny NBA, stąd zarówno Bucks, jak i Marquette grają w hali, która od początku nie jest dostosowana do warunków NBA. Jak widać, Bucks już od początku są dzieckiem pękniętej gumy… ;)

   Lubię to: 0