Mardi Gras festiwalem NBA

0
fot. Associated Press
fot. Associated Press

Adidas w ostatnim czasie postawił na inspiracje. Buty, koszulki, zestawy wszelkie nie są tylko i wyłącznie wizją projektanta. Ci coraz częściej korzystają z elementów otoczenia, które towarzyszy procesowi twórczemu. Kilka ostatnich serii butów Derricka Rose’a nawiązywało do jego rodzinnych stron. Englewood w Chicago nie jest dzielnicą sprzyjającą rozwojowi artstycznej bohemy, ale jest małą ojczyzną, która wykształciła osobowość D-Rose’a, stąd nacisk na sensowne wykorzystanie tak – niemalże – bezdusznego miejsca.

Takie samo podejście obserwujemy przy okazji przygotowywania się adidasa oraz NBA do Weekendu Gwiazd w Nowym Orleanie. Luizjana to stan posiadający bardzo bogatą historię, która przy okazji utrwaliła pewne tradycje bardzo dobrze odpowiadające potrzebom, jakie pojawiły się wraz z koszykarskim festiwalem gwiazd. Już zmiany proponowane kilka lat temu przez nowego właściciela Pelicans Toma Bensona były ukłonem w stronę symboli miasta oraz całego stanu. Osoby decydujące o estetyce ASW podchwyciły ten pomysł.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Dziś wraca CP3, Melo vs Durant o 19, Cheeks zwolniony
Następny artykułMaurice Cheeks pierwszym zwolnionym trenerem w tym sezonie