Flesz + Między Rondem a Palmą (odc 25): Nick Young jest dobrym przykładem

5

nando de colo

Mecze ostatniej nocy rozegrane zostały bez udziału Tony’ego Parkera, Tima Duncana, Davida Lee, Andrew Boguta, Manu Ginobiliego, Kawhi’a Leonarda, Carlosa Boozera, Borisa Diawa.

San Antonio Spurs wyszli piątką, którą Gregg Popovich określił “two Americans, a Frenchman, an Italian and a Brazilian.” – i prowadzili 18-6, ale na przełomie trzeciej/czwartej kwarty Alan Anderson rzucił 11 kolejnych punktów i Spurs przegrali z Brooklyn Nets 89:103.

W drugim meczu Golden State WarriorsChicago Bulls ci drudzy prowadzili już w Oakland +16 na starcie drugiej kwarty, ale Stephen Curry złapał ogień w drugiej i nie oddał pochodni do samego końca. Rzucił 34 punkty, miał 9 asyst, a Klay Thompson wyszedł ze swojego dołka (29% w 5 ost. meczach) i dodał 22 punkty w wygranej Warriors 102:87. Bulls mieli po przerwie kłopot w znalezieniu pomocy Tajowi Gibsonowi (career-high 26 punktów).

Porozmawialiśmy o tych meczach razem ze zNYKającym, bo jeden z nas obejrzał 7 minut spotkania Nets-Spurs, a obaj widzieliśmy Warriors-Bulls. Omówiliśmy też składy konkursów/meczów na Weekend Gwiazd, a także nowe reguły (zNYK nie miał pojęcia).

Porozmawialiśmy też tradycyjnie o Cleveland i Knicks. Także o kontuzji Nicka Younga i faulu CJ’a Milesa. Young uszkodził rzepkę i opuści minimum dwa tygodnie. Nie lubimy tego. Bonusowy link od zNYKa.