Adonde vamos Ricky?

10
Bruce Bisping / newspix.pl

Ricky Rubio trafił 10 ze swoich ostatnich 44 rzutów (w ostatnich pięciu meczach). Jesteśmy zdziwieni? Chyba nie jesteśmy. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek scouting reports dotyczące gracza z Europy były tak trafne, jak te, które czytaliśmy na temat Hiszpana przed jego przyjściem do NBA. Ricky Rubio miał być czarodziejem z piłką, który zachwycać będzie dryblingiem i podaniami. Miał być przynajmniej przyzwoitym obrońcą na piłce i łowcą przechwytów. Miał też mieć problemy ze swoim rzutem.

Ten nieszczęsny rzut Ricky’ego Rubio to zagadka. Kiedy Rajon Rondo, który wydaje się być tutaj najlepszym punktem odniesienia, przez większość swojej kariery miał podobne problemy, faktycznie mogliśmy otwarcie przyznawać, że rzucać nie potrafi, bo pudłował równo i z półdystansu i trójki i rzuty osobiste. Tymczasem Rubio jest ponadprzeciętny z linii (81% w karierze, 85% w tym sezonie) i przyzwoity zza łuku (33% w karierze, 35% w tym sezonie).

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułCo zrobią Nets po stracie Brooka Lopeza?
Następny artykułLeBron zrobił sobie ten sam plakat raz jeszcze (WIDEO), tym razem w crunchtime. Heat wygrali z Atlantą po dogrywce

10 KOMENTARZE

  1. Świetny podający i przeciętny rzucający. Lubię go oglądać ale niestety zespół z nim w składzie ma niewielkie szanse na wygrane. Rondo może nie umiał zdobywać seryjnie punktów ale zostawienie go samemu sobie groziło tym że wjedzie pod kosz i albo skończy albo odda komuś piłkę na czystą pozycję. Wydaje mi się że żeby Wilki miały szanse wygrywać coś więcej to zdecydowanie muszą zmienić pozycje numer 1 i 3.

    Lubię to: 0
  2. Zaraz i tak ktoś wyskoczy z tekstem, że nikt tak nie rozumie koszykówki jak Ricky. Overrated, przez duże O. On ma 23 lata, a cały czas traktowany jest jak rookie: 'ma czas’, 'zacznie rzucać’. A zupełnie pomija się, że chłopak jest kontuzjogenny. Dalej utrzymuję, że wróci do Europy przed trzydziestką.

    Lubię to: 0
  3. Na miejscu Minny próbowałbym juz gościem handlować, puki ma jakaś wartość (rookie kontrakt i wciąż opinie jako talented). Nawet taki Lowry byłby sporym upgradem. Sorry, ale nie wystarczy pare razy fajnie popchnąć kontre, zeby byc podstawowa jedynka w zespole PO. I zgadzam sie – Love miałby o wiele łatwiej z rzucajacym PG

    Lubię to: 0