Dniówka: Miami w Cleveland, Spurs w OKC

14
fot. Mark Halmas/Icon SMI / Newspix.pl

Przed nami długa noc, typowa środa w NBA, z tym że część graczy będzie już z pewnością myślami przy Święcie Dziękczynienia w czwartek, czyli dniu wolnym od meczów i treningów. Możemy mieć więc dzisiaj kilka zaskakujących wyników.

Aż 13 spotkań w NBA, w tym dwa zapowiadające się trochę lepiej niż inne – San Antonio Spurs są już w Oklahoma City gdzie zagrają przeciwko Russellowi Westbrookowi i Thunder (straciliśmy ten matchup w playoffach 2013). Z kolei LeBron James i Miami Heat są w Cleveland, gdzie zagrają ze zdezorganizowanymi w tym sezonie Cavaliers (choć ich piątkowa porażka 100-104 w Nowym Orleanie była chyba ich najlepszym meczem).

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułOgraniczone kompetencje nowego szkoleniowca Grizzlies
Następny artykułŁawka Thunder świetnie zdała test w starciu ze Spurs

14 KOMENTARZE

 1. Mam pytanie do redakcji. Z jakiej strony korzystacie lub statystyk, podczas obliczania np. ile dana drużyna jest na plusie bądź minusie grając (lub nie) danym zawodnikiem/ kilkoma zawodnikami np. wynik Bulls kiedy gra wspólnie Boozer + Noah na parkiecie?

  Może nie do końca zrozumiale się wyraziłem. Chodzi mi o taką sytuację:

  „Obecnie na 100 posiadań OKC są lepsi o 1,6 punktu z Durantem i 2,9 z Westbrookiem na parkiecie. Bez nich są lepsi odpowiednio o 13,9 (sic!) i 4,8. Jeszcze większe wrażenie robi porównanie defensywy zespołu z nimi i bez nich na parkiecie:

  Kiedy Durant jest na parkiecie Thunder tracą średnio 102,9 punktu na 100 posiadań. Bez niego… 89,2. To różnica między 21 i najlepszą defensywą ligi. Dla Westbrooka te liczby to odpowiednio 107,3 i 92 (ostatnia a 3 defensywa ligi). ”

  Jak to sprawdzić?

  Lubię to: 0
 2. Hehe już sobie wizualizuję rozmowę z Gasolem:

  Słuchaj Pau jest sprawa. Kobe dostał 24 bańki za sezon, więc jest pytanie, czy ty nie zagrałbyś może za 6, bo nam się budżet na Anthonego nie chce spiąć.

  „You should have never trusted Hollywood”

  :)

  Lubię to: 0