Derrick Rose kontuzjował prawe kolano, Marc Gasol lewe, a Iguodala ścięgno udowe

13

W Portland byliśmy świadkami niezwykle ciekawego pojedynku pomiędzy Blazers i Bulls. Mecz rozpoczął się od dominacji gości, którzy w drugiej kwarcie prowadzili już różnicą 21 punktów. Potem oglądaliśmy fantastyczną trzecią kwartę gospodarzy, którzy nie tylko się rozstrzelali, ale i dobrze bronili, wymuszając kolejne straty swoich rywali. LaMarcus Aldridge ostatecznie trafił tylko 4/20 z gry, ale Blazers udało się wygrać 98-95. Pociągnął ich Wesley Matthews, który zdobył najwięcej w sezonie 28 punktów. Pod tablicami świetnie spisywał się natomiast Robin Lopez, który zebrał 16 piłek, z czego połowę na atakowanej desce. Damian Lillard też nie miał najlepszego występu, ale pod koniec czwartej kwarty trafił dwie kluczowe trójki. Bulls mogli jeszcze doprowadzić do remisu, ale daleki rzut Luola Denga był nieskuteczny. Goście przez całe spotkanie dominowali pod koszami, w czwartej kwarcie w grze trzymał ich Kirk Hinrich, zdobył wtedy 9 punktów, ale nie mogli liczyć na Derricka Rose, który był już w szatni.

Poprzedni artykułHawes doprowadził do do dogrywki rzutem za trzy z jednej nogi i razem z Turnerem przejął mecz
Następny artykułNowojorskie impresje 705… czyli wywiad Sk-rzeka…