Skarb Kibica 2013/14: Boston Celtics

3
fot. celticslife.com

Na początku lat 90-tych Larry Bird i Kevin McHale byli już u schyłku swoich karier mając coraz częstsze problemy zdrowotne. Kilka drużyn zgłaszało się w tym czasie do ówczesnego GM’a Celtics Reda Auerbacha proponując mu wymiany z udziałem jego szybko starzejących się gwiazd. Auerbach jednak nie zdecydował się oddać zawodników, którzy od samego początku grali w Bostonie i doprowadzili Celtics do trzech mistrzowskich tytułów. Obaj zakończyli swoje kariery w Massachussets. To – i tragiczna śmierć Reggie’go Lewisa –  utrudniło przebudowę drużyny w latach 90-tych i Celtics przez sześć lat znajdowali się poza playoffami.

Do najlepszej ósemki Wschodu przywrócił ich dopiero Paul Pierce. Jednak w odróżnieniu od Birda czy McHale’a, zielona koszulka nie będzie jedyną w jakiej go zapamiętamy.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMoneyball w Bostonie
Następny artykułSuns wysłali Gortata do Waszyngtonu!

3 KOMENTARZE