Red Auerbach nigdy by tego nie zrobił

0
fot. Associated Press

Nieodżałowany Red Auerbach przewraca się w grobie, jeśli widzi w jakim stanie kadrowym są Boston Celtics. Twierdzi tak jego córka, która w imieniu zmarłego ojca postanowiła podzielić się z prasą opinią na temat wytransferowania dwóch liderów – Kevina Garnetta oraz Paula Pierce’a. Legendarny trener cenił sobie posiadania w drużynie gwiazd najwyższego formatu, toteż z bólem serca rozstawał się z każdym, gdy nadszedł czas emerytur. Obecna NBA byłaby dla szkoleniowca znacznie bardziej bezlitosna.

Red Auerbach przedkładał lojalność nad biznes, którego nie znosił równie mocno co porażek. Choć miał wizerunek wskazujący na jego powiązania ze światem pieniędzy, to skrywał w sobie ogromną empatię, którą okazywał graczom na bardzo różne sposoby. Równie często bywał agresywny, co stonowany, ale doskonale podporządkowywał sobie całe środowisko w jakim przyszło mu pracować.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSkarb Kibica 2013/14: Dallas Mavericks
Następny artykułSkarb Kibica 2013/14: Indiana Pacers