Memphis Grizzlies najlepszą drużyną w USA, Sacramento Kings najgorsi

1
fot. ESPN Magazine

ESPN Magazine już po raz 11 opublikowali coroczny ranking wszystkich 122 drużyn grających w czterech głównych amerykańskich ligach – NBA, NFL, MLB i NHL. Jest on tworzony na podstawie sondaży przeprowadzanych wśród kibiców i szczegółowych analiz finansowych, a oceny przyznawane są w ośmiu kategoriach. W tym roku najwięcej punktów zdobyli Memphis Grizzlies i to oni zostali uznani najlepszą drużyną, co jak przyznają sami autorzy, było dla wszystkich dużym zaskoczeniem. Grizzlies nie mają bogatej tradycji, nadal czekają na swoje pierwsze mistrzostwo, nie są też zespołem, któremu poświęca się wiele uwagi w ogólnoamerykańskich mediach, ale to nie miało znaczenia w tym rankingu. Robert Pera ledwie rok po przejęciu władzy w Grizzlies, był w stanie zrobić z nich najlepszy klub sportowy w Stanach Zjednoczonych.

W poprzednim roku Memphis mieli bilans 56-26 i awansowali do Finału Konferencji Zachodniej pobierając za bilety średnio cenę tylko $29.49 – druga najniższa w NBA. Dodaj do tego niezbyt kosztowne czapeczki ($15) i darmowe programy meczowe i Grizzlies są 77% lepsi niż przeciętna drużyna w dużej lidze, jeśli chodzi o dawanie zwycięstw kibicom za wydane przez nich dolary.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułEuroBasket 2013, dzień 17: złoto dla Francji
Następny artykułGeorge skorzysta z „Reguły Rose’a”, finalizuje kontrakt z Pacers

1 KOMENTARZ