Wolves oczekują kolejnego kroku od Rubio

1
fot.Renee Jones Schneider / Newspix.pl

Pass-first point guard jakim jest Ricky Rubio to gatunek będący w NBA na wyginięciu. Obecnie większość rozgrywających podąża ścieżką wyznaczoną przez Allena Iversona, nie Johna Stocktona. Oczywiście muszą mieć umiejętność kreowania partnerów, ale jeszcze ważniejsze jest, żeby potrafili zdobywać punkty i najlepiej, żeby dysponowali rzutem niczym Stephen Curry. Dlatego też wszyscy zachwycają się i wróżą wielką karierę świetnemu strzelcowi Kyrie’emu Irvingowi (w poprzednim sezonie miał Assist Ratio 20.05, najniższe spośród podstawowych rozgrywających), a równocześnie sporo osób wątpi, że ciągle pracujący nad swoim rzutem John Wall jest max-playerem (Assist Ratio 26.3).

I podczas gdy Rubio jest fantastycznym playmakerem i co chwilę zachwyca nas swoimi niesamowitymi podaniami, ma duży problem ze zdobywaniem punktów. W swoich pierwszych dwóch sezonach w NBA za każdym razem był w Top10 najlepiej asystujących, do tego w poprzednich rozgrywkach był drugim przechwytującym ligi, ale równocześnie przez te dwa lata zanotował najgorszą skuteczność z gry, spośród wszystkich, którzy oddali co najmniej 900 rzutów. Trafił tylko 35.9%.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWiggins, Karnowski, Ponitka i …Exum w nowych mockach Draft Express
Następny artykułCaron Butler trafił z Phoenix do Milwaukee, gdzie bardzo chciał grać

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo lubię go oglądać tak w NBA jak i w kadrze :) Mam tylko nadzieję że przy swojej budowie ciała i podatności na kontuzje, nie będzie tracił zbyt wielu meczów, gdyż dla niego płynność i ciągłe granie to rzeczy najważniejsze. Powinien dużo pracować nad rzutem ale równie dużo czasu powinien poświęcić na naukę wchodzenia pod kosz, dryblingu i kończenia Layupów. Wierzę w niego i Minnesotę choć przy tak wyrównanym składzie mogą nie wejść do playoff a to znowu może przesądzić o odejściu Love’a.

    Lubię to: 0