Caron Butler trafił z Phoenix do Milwaukee, gdzie bardzo chciał grać

2
fot. David Hood / Newspix.pl

Pisaliśmy jeszcze w poniedziałek o tym, że Caron Butler nie demonstrował swojego sprzeciwu po transferze z kontendera jakim są Los Angeles Clippers do drużyny walczącej o Top5 Draftu, czyli Phoenix Suns. O jak krótkowzroczni byliśmy.

Otóż jest – to on, pierwszy koszykarz w NBA, który chce grać dla Milwaukee Bucks. To 33-letni Butler – wychowanek stanu Wisconsin, w którym położone jest Milwaukee. Butler urodził się i dorastał w położonym kilkadziesiąt kilometrów na południe Racine.

Skoro piszemy o tym dzisiaj tak późno, to zacznijmy od środka. Za Markiem Steinem i Ramoną Shelburne z ESPN:

„33-latek przygotowywał się w Phoenix do sezonu i był też jednym z graczy prezentujących niedawno nowe koszulki Suns. Źródła doniosły jednak o tym, że GM Ryan McDonough pozwolił Butlerowi spełnić życiowe marzenie o grze w Milwaukee.”

Dokładne szczegóły wymiany pomiędzy Suns i Bucks miał dziś rano naszego czasu Paul Coro z Arizona Republic:

„Suns zgodzili się wymienić Butlera do Milwaukee Bucks w zamian za rozgrywającego Isha Smitha i centra Slavę Krawcowa”

Ish Smith nic nie urósł od czasu kiedy ostatni raz o nim pisaliśmy. Krawcow z kolei przesiedział w ten weekend w Lublinie cały turniej na ławce rezerwowych Ukrainy, mając częściowo bandażem zawiniętą prawą dłoń. Obaj mają gwarantowane kontrakty na sezon 2014/15 – Smith 985 tys. dolarów, Krawcow 1.5 mln dolarów. W sezonie 2015/16 ważną umowę może mieć tylko Smith, ale to teraz będzie opcja dla Suns lub innej drużyny, w której Ishmael zakończy nadchodzący sezon.

Suns pozyskując ich dodają sobie dwie twarze, z teoretycznym upside’m Krawcowa, o którym wciąż niewiele wiemy. Pozbywają się za to potencjalnego mentora dla Michaela Beasley’a/zwalniają minuty dla Marcusa Morrisa, PJ’a Tuckera i Geralda Greena/oszczędzają aż 5.7 mln dolarów (Bucks mogli zabrać 8 mln dol. Butlera pod swój cap-space).

Znów Coro:

„Suns zaoszędzają 5.65 mln dolarów na potencjalne wymiany w trakcie sezonu, ale także zaoszędzają realne pieniądze, które mogą przydać im się do zwolnienia Beasley’a”

Przypomnijmy – jeżeli Suns zwolnią Beasley’a po 31 sierpnia, to będą musieli z miejsca wypłacić mu 6 mln dolarów z gwarantowanych 9 do końca sezonu 2014/15. To te realne pieniądze.

W Milwaukee dodanie Butlera to pomoc w uzupełnieniu pozycji niskiego skrzydłowego, która od czasu poprzedniego sezonu uległa kompletnej zmianie. Nie ma już w Bucks Luca Mbah a Moute (wymieniony do Kings), nie ma Mike’a Dunleavy’ego (popisał kontrakt z Bulls), nie ma też Marquisa Danielsa. Są za to sprowadzony z Detroit Khris Middleton, jest 18-letni Giannis Antetokounmpo i podpisany jako wolny agent Carlos Delfino, który rehabilituję się po operacji stopy i wg Gery’ego Woelfela z The Journal Times może opuścić nie tylko preseason ale część sezonu regularnego.

W Wisconsin Butler więc spełniać będzie swoje życiowe marzenie, a Bucks – jak to Bucks – planują grać o 8 miejsce Konferencji Wschodniej.

Poprzedni artykułWolves oczekują kolejnego kroku od Rubio
Następny artykułMike Budenholzer, nowy trener Hawks aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu

2 KOMENTARZE