Wymiana: Brandon Jennings w Detroit Pistons

11
fot. Kamil Krzaczyński / newspix.pl

Są w NBA właściciele, którzy funkcjonują wg innych reguł. Milwaukee Bucks w 1974 roku – trzy lata po zdobyciu swojego jedynego mistrzostwa – stracili Kareema Abdul-Jabbara, bo ten chciał transferu do Nowego Jorku i Los Angeles. Bucks muszą przepłacać wolnych agentów, jeśli chcą ich sprowadzić. Dla Bucks małym mistrzostwem NBA jest awans do playoffów. Dla Bucks Herba Kohla, właściciela którego klub w najbliższych latach może stać się obiektem starań takich miast jak Seattle, Anaheim, Kansas czy Las Vegas, playoffy są celem samym w sobie. We wtorek wieczorem naszego czasu zaryzykowali to właśnie miejsce w drugiej czwórce pierwszej ósemki na rzecz Detroit Pistons.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDefensywa Los Angeles Lakers w rękach Rambisa i Davisa
Następny artykułMavs zmusili swojego debiutanta do opuszczenia Eurobasketu?

11 KOMENTARZE

 1. Czytając o tej wymianie, pomimo bardzo słonecznej pogody zobaczyłem przed oczyma szaro-bure drzewa, łyse, bez liści, jesienne, uginające się pod wiatrem i ludzi stawiających kołnierze w swoich grubych płaszczach… jak to się mówi – to jest jesień średniowiecza. Marne drużyny zrobiły marną wymianę, nic na horyzoncie nie wróży im sukcesów.

  Lubię to: 1
  • Wszyscy będą rzucać, tylko z % będzie gorzej niż było:) Chyba, że Mo Cheeks’owi uda się powściągnąć swoich podopiecznych w tej materii.
   Jednak w ogólnym rozrachunku wymiana Brandona za Brandona to + dla Pistons i samego Jenningsa.
   Po pierwsze, jest bardziej kreatywny od swojego poprzednika, a po drugie będzie miał lepszą żywą tkankę do współpracy, przynajmniej od tej z którą współpracował w Wisconsin.
   Jest jeszcze Billups, od którego BJ będzie mógł się spoooooro nauczyć.
   Poza tym Jennings to fan Pistons – http://tiny.pl/hvzm6

   Lubię to: 1
 2. Skąd taka pewność, że Josh Smith będzie grał na 3, przecież Andre Drummond może (przynajmniej na razie) wchodzić z ławki, tak jak w poprzednim sezonie. Nie twierdzę, że sadzanie Drummonda na ławkę ma sens, ale w przypadku Detroit nigdy nie wiadomo.

  Lubię to: 1
 3. Bo brakuje w Tłokach alternatywy na startera z SF – wrzucenie figuranta na startera, który po 4-5 minutach będzie schodził nie zmieni zasadniczego problemu.

  Bardziej martwi mnie sytuacja Monroe’a, każde zestawienie go z dwójką dunkerów, sprawi że będzie wyglądał „staro” i obawiam się, że może szybko stracić na wartości dla Pistons, jeżeli postawią na rozwój Drummonda.

  Lubię to: 1