Rekonstrukcja ofensywnej strony MKG

6
fot. David T. Foster Iii / Newspix.pl

Weterani jak Shawn Marion, Ronnie Brewer, Kevin Martin czy Joakim Noah odstają odrobinę od definicji klasycznego koszykarza, ponieważ mają cechę szczególną, poniekąd będącą ich wizytówką. Wszyscy czterej oddają rzuty wbrew powszechnym założeniom. Są jednak na takim etapie rozwoju, że niezwykle trudno byłoby ich nauczyć akademickiego stylu z odpowiednim kątem łokcia, dobrze ustawionymi rękoma na piłce i płynną pracą nadgarstka.

Michael Kidd-Gilchrist jest kolejnym zawodnikiem, który przyszedł do ligi z dość niekonwencjonalnym sposobem wykonywania jump-shotów. Po atakowanej stronie parkietu zawodnik Charlotte Bobcats szuka nadal swojej tożsamości. W świadomości trenerów i rywali uchodzi za to za świetnego defensora. Z pierwszoroczniakiem na parkiecie, Rysie traciły w poprzednim sezonie średnio 3 punkty mniej. Jest de facto graczem, który wyznacza kierunek defensywnego rozwoju zespołu, bo potrafi kryć rywali od pozycji 1 do 4.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułKyrie Irving i Anthony Davis błysnęli w sparingu reprezentacji USA
Następny artykułRaport: Luis Scola w Pacers

6 KOMENTARZE