Valanciunas dominuje Ligę Letnią, wywiady po meczach (WIDEO)

6

Andre Drummond w poprzednim sezonie zgarnął cały hype, któremu nie sprostał nr 1 Draftu Anthony Davis (chodzi tylko o hype), ale był też jeszcze jeden center-debiutant, który w bardzo dobrym stylu zakończył swój pierwszy sezon w NBA.

Jonas Valanciunas rozegrał 57 z 62 meczów w wyjściowym składzie Toronto Raptors, po All-Star Game zaliczając średnio 11.1 punktów, 6.9 zbiórek i 1.4 bloku na chandlerowskiej efektywności 58.8% z gry i 82.9% z linii.

Na początku sezonu litewski roler miał duże kłopoty z odnajdywaniem swojego miejsca w obronie pick-and-roll i rotacjach defensywnych, tracąc minuty na rzecz znakomicie ze sobą współpracującego duetu Amir Johnson-Ed Davis. Z czasem zaczął jednak robić postępy i fakt, że nie został wybrany z nr 4 Draftu 2011 będzie sobie nadal wisiał nad przyszłością Cleveland Cavaliers.

Na Ligę Letnią w Las Vegas Valanciunas stawił się z 2-3 kilogramami więcej, zgarnął highlighty i dotychczas po trzech meczach zalicza średnio 20.0 punktów i 9.3 zbiórek. To dobry prognostyk na przyszły sezon, ale Big V trzyma dystans, od dawna.

DeMar DeRozan próbówał z nim przeprowadzić wywiad po wtorkowym meczu Raptors. Oto co z tego wyszło:

Poprzedni artykułRaport: Aldridge i Portland dyskutują możliwości wymian
Następny artykułClippers szukali podkoszowego, wybrali Byrona Mullensa

6 KOMENTARZE

 1. co tak mało!! czekam i czekam na jakieś wieści z SL a tu takie dwa zdanka. Szkoda bo analizy z Orlando były spoko a osobiście lubię czytać o gościach znikąd jakich na SL pełno.

  Lubię to: 0
 2. Młody wygląda jak 7-9kg do przodu.
  Podoba mi się jego waleczność i ekspresja emocji po udanych akcjach. Chyba się rozluźnił i nabrał pewności na amerykańskich parkietach.
  Będę go śledził, trzymam kciuki za młodego Litwina.

  mała sonda : „tak na luzie” :)
  Ile przybrał…?

  Lubię to: 0