Brian Shaw długo czekał, ale w końcu jest head coachem

6
fot. denver.cbslocal.com

Kiedy w 2010 roku Phil Jackson odchodził z Los Angeles Lakers jego asystent Brian Shaw był uważany za jednego z głównych kandydatów na nowego trenera. Popierał go Kobe Bryant, Zen-Master widział w nim swojego następcę, ale władze klubu wolały postawić na Mike’a Browna.

Od razu Shaw został zatrudniony jako asystent Franka Vogela w Indianie, ale równocześnie każde wakacje spędzał jeżdżąc na rozmowy i ubiegając się o stołek trenerski w różnych klubach. W tym roku był już głównym faworytem do pracy w Brooklyn Nets i Los Angeles Clipppers, ale tam także się nie udawało. Nie pomagały rekomendacje Jacksona i Larry’ego Birda. Dopiero teraz Denver Nuggets dali mu szansę sprawdzenia się w roli head coacha. W końcu ktoś go docenił.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMagic i Clippers negocjują wymianę Bledsoe, Doc Rivers chce go zostawić
Następny artykułRaport: Bobcats handlują Kiddem-Gilchristem

6 KOMENTARZE