4-na-3: Nowi trenerzy, mecz nr 3 Finałów

8
fot. KAMIL KRZACZYNSKI / Newspix.pl

1. Najlepszy ruch na stanowisku trenerskim od czasu zakończenia sezonu to:

Maciej Kwiatkowski: Mike Malone w Kings. Prawa ręka boga w Golden State Warriors i przez dwie pierwsze rundy część najbardziej intrygującego taktycznie trenerskiego duetu tych playoffów. Protegowany Jeffa Van Gundy’ego, wieloletni asystent przy drużynach z LeBronem Jamesem i Chrisem Paulem w składzie. W Sacramento wciąż ważniejsze może być na tę chwilę kto zostanie generalnym menedżerem i czemu Geoff Petrie będzie jeszcze decydował o wyborze z nr 7 w tym drafcie. Zamiana braci Maloofs na Viveka Ranadiva już wiadomo, że przyniesie za sobą zwiększenie wydatków na analityczną sferę managementu, a Malone to w tym wypadku wisienka na torcie.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułKibic Lakers wynajął stronę w „Los Angeles Times” aby podziękować Kobe’mu
Następny artykułMecz nr 3 Finałów: Gary Neal i Danny Green ośmieszyli Miami

8 KOMENTARZE

 1. „wewnętrzną harmonią porównywalną do związku Kydryński – Jopek” hahah, czytamy Gale? :)

  Spursi absolutnie pojadą Heat, bo z jednej strony prawdopodobieństwo że cała 3 spurs zawiedzie jest znikome, jak P. Szczepański zauważył, a z drugiej strony to Miami szuka punktów od kogoś kto nie czuje się jak w Cleveland, bo przecież nie ma pewności ze Wade / Bosh / Allen dadzą to za co im płacą (i codzień modlą się o to kiedy któryś z nich się obudzi). W Indianie to wg mnie Haslem był X-em, gdy wrzucał na 90 stopniach te hot midrange’e. W G2 ze Spurs to Chalmers miał najwiecej punktów (mimo 5 prób mniej niż /najlepszy gracz na tym globie/) i uważam, że ciężko im będzie utrzymać 5 graczy na 10+ z Majkiem Millerem z 3/3 za 3 i Andersenem z 3/3 za 2 po raz kolejny…

  Lubię to: 0
  • „hahah, czytamy Gale?” wystarczy słuchać PR3:)

   1) a) Zwolnienie VDN, b) szansa dla Budenholzera, c) nie podpisanie Hollinsa.

   2) a) Byron Scott out z Cavs, b) brak wylania na zbity pysk MDA w Lakers, c) kretyński pomysł MJ aby wziąć Gentrego na coacha Hornets/Bobcats.

   3) Też obstawiam dziś Spurs, ale reszta będzie już dla Miami.

   Lubię to: 0
 2. Najlepszy ruch posezonowy wykona ten, kto zatrudni Briana Shawa :)
  Licze na Clippers, ale …
  „Donald Sterling is known to be a fan of Scott’s, while Shaw has been on the Clippers’ radar since initially firing Vinny Del Negro. We’d be surprised if the team hired Lionel Hollins or Nate McMillan ahead of either Shaw or Scott. ”
  Scott nie byłby złym trenerem, ale mając możliwość zatrudnienia Shawa powinni go brać, bez namysłu.

  Najgorszy ruch posezonowy to Lakers, którzy wciąż jeszcze nie zwolnili
  D’ Mike’a

  Lubię to: 0
  • nowy GM miałby bardzo mało czasu na przestudiowanie drużyny i potencjalnych picków, a przecież wciąż biuro jest na etapie rozmów z kandydatami (Larry Bird odmówił, teraz rozmawiają ponoć z Pete D’Alessandro, asystentem GM w Denver). Sprawia to, że wybierać będzie albo Petrie (który sporą część debiutantów już oglądał), albo Michael Malone (co podobno jest bardzo prawdopodobne).

   Z ciekawostek, Shabazz Muhhamad mówi, że naprawdę chciałby, żeby to Sacramento go wybrało. In Petrie we trust (czy komukolwiek), że albo ugraną mają kompletną metamorfozę gościa, albo po prostu potraktują jego życzenie jako dowcip, który sobie będą opowiadać na treningach w przyszłym sezonie, w stylu „Hej Michael, ale masz niesamowicie dopracowaną obronę, byłoby szkoda, gdyby przyszedł Shabazz i to wszystko zepsuł, czyż nie…?”

   Lubię to: 0