Trener Roku, trener zwolniony

6
fot. Jonathan Bachman / Newspix.pl

Avery Johnson 2006, Sam Mitchell 2007, Byron Scott 2008, Mike Brown 2009 – czterech kolejnych zwycięzców Coach of the Year, żaden z nich po otrzymaniu tej nagrody nie został na swoim stanowisku dłużej niż przez dwa kolejne sezony. Klątwa COY. Zostajesz trenerem roku, szykuj się na zwolnienie. Tę czarną serię zatrzymał Scott Brooks, który przetrwał w Thunder trzy sezony po otrzymaniu tego tytułu. Tom Thibodeau i zeszłoroczny laureat Gregg Popovich też mogą spać spokojnie. Ale teraz klątwa wróciła i to ze zdwojoną mocą.

George Karl przeczuwał to, mówiąc pod koniec fazy zasadniczej:

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułNBA nie nałożyła grzywny za flop LeBrona, David Stern zamierza podwyższyć kary
Następny artykułPopovich miał plan i chciał Kidda w San Antonio

6 KOMENTARZE

  • run-n-gun, mając w drużynie arcymistrza Paula, który uwielbia trzymać piłkę, pobawić się pickowaniem w każdą możliwą stronę- generalnie: zwolniać grę?
   Kiepski pomysł, moim zdaniem.

   Zresztą, sam Karl w Clippers to dla mnie, kibica Clipps, kiepski pomysł – 3mam mocno kciuki za Shawa lub ewentualnie Nate McMillana [którego prawdopodobnie nie wybiorą Pistons,bo preferują Cheeksa].

   Swoją drogą – niezła karuzela transferowa z udziałem trenerów nam się porobiła. Lepsza niż w piłce nożnej.

   Lubię to: 0
 1. Bym napisał, że Karl to juz nie coach na nba, ale napiszę J%B podpowiada mi coacha w Colarodo. Ma być nim w Nuggets Billy Donovan.
  Jeśli go wybiorą zapraszam Sebę Hetmana na „Citron Stock przez miesiąc chłodny
  obracam się o 180 stopni” do 3 miasta:)

  Lubię to: 0