5-na-3: Dziś zaczyna się Finał Wschodu. Kto jest kluczowy, czy Miami nie wygra?

4
fot. Gary Coronado / Newspix.pl

1. Który gracz Miami Heat jest najbardziej kluczowy w serii z Pacers?

Maciej Jamrozik: Dwyane Wade. Właściwie to jego kolana. LeBron James będzie pojedynkował się z George’m, więc ofensywa Heat będzie potrzebowała dodatkowej przerzutki w postaci Wade’a. LeBron zdobył tylko 63 punkty w trzech starciach z Pacers w sezonie regularnym (co ciekawe, biorąc pod uwagę średnie, mniej punktów zdobywał tylko w starciach przeciwko… Grizzlies).

Dawid Lenkiewicz: Chris Bosh. Do tej pory Bosh gra bardzo bardzo dobre Playoffs. Jest drugim strzelcem Miami ze średnią 13.2 pkt/mecz oraz zbiera 8.3 piłek. Jest kluczowym zawodnikiem Heat w tej serii nie tylko ze względu na dotychczasową dobrą grę (bez której Heat będą mieli duże problemy), ale przede wszystkim ze względu na zagrożenie dla obrony Pacers, które istnieje gdy będzie na parkiecie. Bosh będzie rozciągał obronę Pacers i zapraszał Hibberta do wyjścia spod kosza, a to będzie tylko woda na młyn dla ofensywy drużyny prowadzonej przez Jamesa.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułJuż nie ma prostytutek, nie będzie też Del Negro
Następny artykułLeBron miał otwartą drogę do kosza i wygrał mecz nr 1 finału Wschodu

4 KOMENTARZE

 1. 1) Wade – bo Jego dyspozycja jest najbardziej niepewna. Bez solidnej gry Wade’a to może być dłuuuuga seria
  2) Hibbert – mimo, że za Nim nie przepadam to trzeba przyznać, że z Knicks zrobił różnicę. Ma szansę uwypuklić słabą strefę podkoszową Heat.
  3) Heat w 6 – Tak jak pisałem wyżej wg mnie bardzo dużo zależy od Wade’a. Indiana jednak jest dla mnie drużyną bez polotu, przecenioną na tle słabego wschodu. Coś tam wyrwą pewnie u siebie. Mam nadzieję, że się mylę i będzie ciekawie

  Lubię to: 0
 2. ZNYKajacy, swietne pioro

  „na pozycji nr 4 czai się ten twór mający za rodziców spycharkę i Mariusza Pudzianowskiego – David West. Cała szczęście dla Heat, że Hibbert ma konstrukcję psychiczną golden retrievera. Full heart, empty mind. Załatwią go na psie żarcie i smyranie za uchem. Na koniec będzie nawet aportował freezby”

  prawie jak wujek staszek

  Lubię to: 0