Playbook: Pop miał 5 minut na rozrysowanie zagrywki

2
fot. AP / grafika własna

Golden State Warriors pokonali wczoraj San Antonio Spurs 97:87 po dogrywce i wyrównali stan rywalizacji na 2-2. Spurs trafili zaledwie jeden rzut w dogrywce i właśnie on będzie przedmiotem tej analizy. Rozegranie tej akcji poprzedziła przerwa na video-powtórkę i time-out dla Gregga Popovicha. Coach Pop miał więc ponad 5 minut na rozrysowanie zagrywki – stanowczo za dużo dla trenera tej klasy.

Od początku sezonu kładę nacisk na znaczenie rzutów za trzy z rogów boiska. To najbardziej efektywny sposób na zdobycie trzech punktów i wiele drużyn posiada w swoim arsenale akcje specjalne generujące takie rzuty. Spurs oddali w sezonie zasadniczym 634 trójki z rogów (3. miejsce w lidze) i trafili 41% z nich (6. miejsce w lidze). Wczoraj, przy stanie 84:93, zaprezentowali taki set:

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykuł56% graczy NBA ma tatuaże, New Orleans Pelicans mogą nie być nimi zainteresowani
Następny artykułSędziowie nie przerywają playoffów Warriors. NBA powinna być mądrzejsza

2 KOMENTARZE