3-na-5: Klucze do serii na Wschodzie

16
fot. AP Photo

1. MIAMI – MILWAUKEE

Maciej Kwiatkowski: Zdrowie Larry’ego Sandersa. To różnica pomiędzy zrobieniem z tego sześciomeczowej lub czteromeczowej serii. Sanders od lutego ma kłopoty z plecami, opuścił cztery ostatnie mecze i nie wiadomo czy i w jakim stanie rozpocznie playoffy. Lubię matchup Bucks na Heat, ale muszą mieć czym bronić. Zobaczcie to: w 42 minuty meczów przeciwko Heat w tym sezonie Bucks zatrzymywali Miami na 36.1% z gry i 17.6% za trzy, gdy na parkiecie byli razem Sanders i Luc Richard Mbah a Moute.

Przemek Kujawiński: Nie przespać. Kluczem będzie nie przespać tej serii. A tak całkiem na serio, trudno mówić tu o kluczach, jeśli Bucks, którzy od początku marca są 9-17, prawdopodobnie przegraliby tę serię nawet z Miami bez dwójki z tercetu James/Wade/Bosh. Jeśli jednak mamy szukać na siłę sensu w serii, która powinna zostać odwołana, to Heat po prostu muszą być zdrowi, a Bucks swojej szansy na urwanie meczu muszą szukać w odrodzeniu Monty Ellisa, który w pojedynkach z Heat jest regularnie upokarzany (w tym sezonie w 4 meczach średnio 30% z gry i raptem 9,5 punktu).

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz na koniec sezonu: Utah OUT, Lakers-Spurs w I rundzie, na Wschodzie bez zmian
Następny artykuł3-na-5: Klucze do serii na Zachodzie

16 KOMENTARZE

 1. Heat-Bucks: 4-0. Tutaj nawet fartownego zwyciestwa u siebie nie bedzie.

  Knicks-Celtics: ciezka sprawa, bo nie wiadomo kto z duzych Knicks jest zdrowy. Plus, Celtics ma swietne matchupy na scorerow Knicks. Zdrowy Garnett to z kolei odpowiedz na pick&roll Felton/Chandler, no i Tyson wlasciwie nie ma post-game, wiec Celci nie potrzebuja jakiegos wielkoluda tutaj. Pierce zawsze lubil grac w MSG…potencjalny upset? Jesli Melo zagra ponizej poziomu „fantastyczny” – 4:3, a nawet 4:2 dla Bostonu by mnie nie zdziwilo.

  Indiana-Atlanta – a kogo to obchodzi? W sumie Indiana ostatnio gra taka srake…nie, to sa Hawks, nie ma szans, ze Pacers tego nie wygraja. 4:2

  Nets-Bulls – Deron w megaformie, Noah nie do konca zdrowy, wiec nie ma komu zatrzymac Brooka (Taj?). Ja tutaj nawet widze 4:1. Then again, a kogo to…

  Lubię to: 0
 2. Maciej Kwiatkowski: Zdrowie Larry’ego Sandersa. To różnica pomiędzy zrobieniem z tego sześciomeczowej lub czteromeczowej serii.

  Panie Maćku to żart czy indolencja? Rezerwy Heat bez 2 z Big3 wygrałyby z Buks do zera lub 1. Z Big3 nie ma cudów, tylko sweep i to dość spektakularny. Wcale się nie zdziwię jak Spo będzie oszczędzał Big 3 w tej serii. Zdziwię się i to bardzo jak Heat przegrają dwa mecze+ na wschodzie w drodze do finału. Mogę się o to nawet założyć. A Pan pisze, że jakiś bolek Sanders (bo dla takiego LBJ, Wade’a czy Bosha to nic więcej niż bolek), zrobi różnicę na dwa spotkania w plecy Heat. Niech Pan się nie ośmiesza. Please. Miedzy tymi drużynami jest różnica co najmniej 3 klas. Jak nie więcej.

  Lubię to: 0
  • Play-offy oglądam od 25 lat. Taka mała rocznica w tym roku. I potrafię odróżnić co jest piachem co złotem. A Heat wyglądają nie na złoto, ale na diament w czystej postaci. Ostatnio tak pewny mistrzostwa jednej drużyny przed rozpoczęciem play-off byłem w 1997 r. Tak świetnie jak wyglądają tegoroczni Heat wyglądali Bulls w 1993 r. i 1997 r. Odkąd oglądam NBA nikt wcześniej i nikt później, mimo że LAL 2001-2002 byli blisko, ale mieli vis’a’vis prawie równych im Blazers i Kings.

   Lubię to: 0
    • Pierwsze play-offy oglądałem oczywiście z kaset przewiezionych ze stanów w 1988 r. nawet za dobrze nie widziałem, o co chodzi, choć kojarzyłem Magica, Birda z zajawek w wiadomościach sportowych TV (tak, za komuny puszczano 1 minutowe zajawki, że np. Darryl Dawkins rozwalił tablice, czy że Magic wygrał mistrza i jego spektakularne podania). W ówczesnym pakiecie dostałem również finały BOS z LAL i Jordana i Dominiqa z regular. Później jak wyżej napisano z odtworzenia w TVP2, live Screansport, TVNorge, szwedzka 3 etc. Do dziś mam ponad 300 kaset z meczami, również tamtych czasów, początków lat 90-tych …. i starszych (później kupowanych na różnych aukcjach). Było czytanie w Empiku Tribune czy bieganie po kioskach i póby kupowania polskiego, w zasadzie polonijnego SportReview. Mogę nawet przesłać Ci zdjęcie jako niedowiarkowi ;-).

     Lubię to: 0
     • Od siebie dodam, że większym problemem niż zdobycie kaset z meczami NBA (te akurat przywiózł wujek również pasjonat kosza) było znalezienie TV przystosowanego do odtwarzania NTSC (z magnetowidami był mniejszy problem, z TV wielki). Takie czasy ;-). Jako „dziadek” mówię-pisze docencie co macie ;-).

      Lubię to: 0
 3. Dajcie znać czy znajdzie się chętny na pisanie o Hawks-Pacers… , a jeśli nie to po prostu wrzućcie BoxScore, jakiś gif i mi wystarczy.

  Moim skromnym zdaniem dalej przejdą: Heat, Celtics, Bulls, Pacers.

  Lubię to: 0