Efektywność z Houston

5
fot. Song Qiong / Newspix.pl

Houston Rockets to jedna z najmłodszych drużyn w NBA. W stałej rotacji mają trzech debiutantów, a w całym składzie aż 10 zawodników, którzy grają w lidze nie dłużej niż trzeci sezon. Przeważnie tak młode i niedoświadczone zespoły znajdują się gdzieś w dolnych partiach tabeli, ale nie w tym przypadku. Rockets są obecnie na siódmej pozycji na Zachodzie i jest prawie pewne, że po raz pierwszy od 2009 (kiedy w Houston był jeszcze Yao Ming) awansują do playoffs.

Rockets to najlepszy przykład drużyny, w której kluczową rolę odgrywa zaawansowana analiza statystyczna, zarówno przy dobieraniu kolejny zawodników do składu, jak i na boisku przy tworzeniu schematów zagrywek. Wystarczy tylko jedno nazwisko – Daryl Morey. Generalny manager i twórca tego zespołu. Człowiek, który rozpropagował w NBA analityczne podejście do gry. U niego liczy się efektywność, którą potwierdzają statystyki.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułNajlepsza asysta, której nie było i asysty, których nie ma
Następny artykułMarzenia legły w gruzach

5 KOMENTARZE

  1. Elegancko napisane i bardzo ciekawie.
    Plus dla Ciebie Adam. No i dla Rockets.
    Ale ja m s m jeszcze sporo zastrzezen do Hardena. Jeszcze musi sie w kilku elementach poprawic. Na raie jest gwiazdą, jeszcze nie supergwiazda.

    Lubię to: 0