Grizzlies, Raptors i efekty transferu Rudy’ego Gay’a

1
fot. USA TODAY Sports

Miami Heat i Denver Nuggets to od początku lutego dwie najlepsze drużyny ligi, co oczywiście zawdzięczają swoim seriom zwycięstw. Heat w tym okresie mają bilans 24-1, Nuggets 19-4. W ich cieniu znajduje się trzecia najlepsza drużyna, która w tym czasie zanotowała wynik 17-5. To Memphis Grizzlies. Dokładnie pierwszego lutego w starciu z Wizards w ich barwach zadebiutowali Tayshaun Prince, Ed Davis i Austin Daye, czyli zawodnicy pozyskani w zamian za Rudy’ego Gay’a. Od tego momentu wygrali 17 z 22 meczów, podczas gdy przed wymianą 17 zwycięstw zanotowali łącznie przez dwa wcześniejsze miesiące, potrzebując do tego 31 spotkań.

Kiedy Grizzlies decydowali się na oddanie Gay’a, mówiło się, że to ruch właściwie wyłącznie motywowany finansami. Chcieli zejść poniżej poziomu luxury tax i nie płacić ponad $16 milionów rocznie zawodnikowi, który nie zasługuje na aż tak wysoką pensję. Z tego punktu widzenia to było rozsądne, ale pojawiało się mnóstwo opinii, że koszykarsko stracą. W końcu pozbywali się swojego najlepszego strzelca i zawodnika, przez niektórych nadal postrzeganego jako materiał na All-Stara.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułŻaków czas…
Następny artykułFlesz: 25-0 Miami, Lakers 0-6 w podstawowej piątce, marzec Johna Walla

1 KOMENTARZ