Flesz: Tiago i Kawhi pomogli Spurs pokonać OKC, Foye zabił Knighta, Knicks trafili 27% z gry

0

* W meczu nr 5, który obrócił wydarzenia w zeszłorocznym finale Zachodu, Kawhi Leonard w 36 minut gry zdobył całe 4 punkty, Tiago Splitter 5 w 10 minut z ławki, zmieniając obiad Borisa Diawa, a Danny Green, przez swój strzelecki slump, spędził na parkiecie 3 minuty i 47 sekund. W trzech meczach rozgrywanych w San Antonio Serge Ibaka rzucił łącznie 22 punkty, w meczu nr 4 w Oklahomie – swoim dzieńdobry do midrange game – trafił 11 z 11 rzutów.

Spurs bez Tony’ego Parkera pokonali w San Antonio 105:93 grających 4 mecz w ciągu 5 dni Oklahoma City Thunder. Splitter rozpoczął od splitterowych reverse layupów rolując czy ścinając do kosza, ale kończył pokazując pełen repertuar haków i trafił nawet rzut z półdystansu na 21 punktów i 10 zbiórek. Leonard wyciszył Kevina Duranta (26 pkt, 11/11 FT) na tylko 13 rzutów z gry (nikt nie wyciszył Russella Westbrooka na 23 punkty z 27 rzutów) i sam rzucił 17 punktów pokazując nie tylko swoje pochylone do przodu dojście do rzutów z midrange i lewą rękę, ale grając pick-and-rolle na stronie ze zmianą kierunku czy zasysając obronę minięciem z obwodu od góry i podając w jednej z akcji do ścinającego wzdłuż linii Splittera. Green trafił 4 z 4 rzutów za trzy (16 pkt), w tym dwa z rzędu w połowie drugiej kwarty, gdy Spurs wydźwignęli się z 29-40, Thunder poczuli się zbyt pewnie i Spurs zrobili run 23-6, nie oddając potem prowadzenia do końca meczu.

Poprzedni artykułRookie Ranking (16): jak bardzo ekscytujący jest Lillard?
Następny artykułPodsumowanie dnia: Jazz przerwali serię porażek