Jerry Buss – człowiek legenda

2
fot. AP

Wczoraj, w wieku 80-lat zmarł właściciel Los Angeles Lakers Jerry Buss. Wielki człowiek, który w Los Angeles stworzył jedną z najlepszych drużyn sportowych na całym świecie i miał swój duży wpływ na rozwój NBA.

Jerry Hatten Buss urodził się 27 stycznia 1933 roku w Salt Lake City. Jego rodzice Lydus i Jessie Buss rozwiedli się kiedy był jeszcze małym dzieckiem. Wraz z matką mieszkał w małym miasteczku Evanston w stanie Wyoming. Kiedy miał 9 lat przeprowadzili się do południowej Kalifornii, ale po kilku latach wrócili do Wyoming, gdy jego matka ponownie wyszła za mąż.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułBledsoe za Millsapa i inne plotki transferowe
Następny artykułHetman: Duma Ohio w Michigan!

2 KOMENTARZE

  1. Niech Rest In peace.

    Wiem że to kiepska okazja, ale tak własnie sobie dziś myślałem że może fajnie jakbyście wprowadzili takąkolumnę cośw rodzaju sylwetki, gdzie byście dawali krótkie opisy charakterystyki dawnych graczy. Nie wiem Malone’a Stockton’a, Drexlera akurat mi chodzą po głowie i innych, żeby dało się torchę poczytać o tym co było kiedyś. Pozdrówki

    Lubię to: 0