Blowout Miami na heroballu Oklahomy

7

Oklahoma City Thunder przegrali szósty raz z rzędu z Miami Heat, 100:110 – ale wynik jest mylący. Poza Mike Miller’s Game w G5 Finałów to od zeszłego sezonu zawsze były mecze, w których nawet jeśli Thunder przegrywali różnicą dziesięciu punktów to byli na skraju runu. Nie tym razem. To nigdy nie był mecz przez duże M: 32:17 po pierwszej kwarcie dla Heat, 47:29 w drugiej i 73:50 w trzeciej.

* Czemu tak było? Kevin Durant rzucił 40 punktów (12/24), ale rozpoczął od 0/7 z gry. Zagrał całe 48 minut po tym jak rozbryzgał się na parkiecie i prawie stracił lewe ramię. Nie zdziwiłoby mnie generalnie to jeśliby stracił to lewe ramię. On też może nie być człowiekiem – od tego momentu trafił 12/18 z gry. Russell Westbrook (7/19) miał 20 punktów do przerwy z 11 rzutów (26pkt, 10 as w meczu), ale Thunder przegrywali już 46:63. Czemu?

Poprzedni artykuł5-na-3: LJ vs MJ