Playbook: pick-and-roll Westbrook/Durant

4
fot. Yang Leic / newspix.pl

Pod koniec października światem NBA wstrząsnęła wiadomość o wymianie pomiędzy Oklahoma City Thunder a Houston Rockets, której głównym ogniwem był James Harden. Wszyscy zastanawiali się jak funkcjonować będzie atak Thunder w obliczu utraty swojego najlepszego kreatora w akcjach pick-and-roll (w tym sezonie Harden jest najlepszy w lidze w tej kategorii – zdobywa 1.11 punktów na posiadanie). Okazuje się, że ofensywa OKC ma się całkiem dobrze i zalicza 110.2 punktów na 100 posiadań, co daje Thunder 1. miejsce w lidze.

To także średnio ponad 3 punkty więcej niż zdobywali w poprzednich rozgrywkach. Co ciekawe, diametralnie wzrósł procent asystowanych koszy zdobywanych przez Thunder, z 49.7% w 2011/12 (ostatnie miejsce) do 58.4% w 2012/13 (17. miejsce).

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPierce znów dostępny na rynku
Następny artykułMamy beef? Steve Novak podgrzał Nate’a Robinsona

4 KOMENTARZE

  1. Przy sytuacji pnr san antonio danny green nie „pokazuje się” tylko broni pick and rolla metodą „show”, która ma nieprzetlumaczalną nazwę :) załamuje mi to kombinacją strony pokroju nbaplaybook i translatora google…

    Lubię to: 0