Akademicki zrzut (6): Kopciuszek z Butler wraca do gry…

3
fot. Michael Conroy / The Associated Press

Coś dla fanów NCAA. Raz w tygodniu (poniedziałek/najpóźniej wtorek) będę zrzucał najciekawsze opcje z weekendu NCAA, bo zazwyczaj od piątku do niedzieli dzieje się sporo.

W tej pseudo rubryce będzie raczej więcej o graczach, ponieważ ci interesują nas najbardziej w kontekście Draftu 2013 i nie tylko.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułPodsumowanie dnia: Lakers odwiedzili Bynuma
Następny artykułRapowy song o Popovichu? Istnieje, a jak

3 KOMENTARZE

  • Napewno kilka uniwerków przechodzi do innych konferencji Syracuse od 2013 do ACC a od 2014 również Louisville oraz kilka innych. Big East niknie w oczach ale Sebastian napewno lepiej to wyjasni:)

   Lubię to: 0
 1. Opcja jest taka Panowie, że w Big East zaczął robić się bałagan. Zrobiła się zadyma o przyszłość, o pieniądze z transmisji, o prestiż konferencji, o dodawanie słabszych ekip ze środka Stanów. 7 katolickich szkół z Big East (DePaul, Georgetown, Marquette, Providence, St. John’s, Seton Hall i Villanova) zagłosowały, że opuszczą Wielki Wschód. Cały dym rozpoczął się od footballu, przez co ucierpiała koszykówka. Może 7 katolickich szkół będzie chciało utworzyć coś na zasadzie katolickiej konferencji, gdzie mogliby zagrać np. Xavier, Butler, Gonzaga, Saint Mary’s, ale w przypadku tych dwóch ostatnich geograficzne położenie ma wręcz ogromne znaczenie. Zobaczymy, jest przecież jeszcze okres opuszczenia konferencji. Podejrzewam, że do końca 2013-14 wszystkie ekipy będą musiały grać. Nie wiadomo co z nazwą Big East. Aż czterech członków z „katolickiej siódemki” było założycielami w 1979 roku wspólnie z UConn. I najważniejsze, jeśli chodzi o miejsca w NCAA Tournament:

  „Without voting to dissolve, the seven schools are expected to move together to form a new league. They would keep their automatic berth in the NCAA basketball tournament because NCAA rules state that as long as a group of seven universities has been in the same league for five years, it keeps its bid after a move together to a new conference.”

  Szkoda ogólnie. To była moja ulubiona konferencja, wielkie historie, niesamowite tradycje, no i przede wszystkim rywalizacje. RIP Big East…

  Lubię to: 0