Hornets zmienią nazwę na „Pelicans”

21
fot. Jonathan Bachman / Newspix.pl

Pelikan – ptak z rzędu pełnopłetwych z charakterystyczną rozciągliwą, dużą kieszenią skórną pod żuchwą. Liczy 7. gatunków. Te najbardziej znane to pelikan baba, pelikan kędzierzawy i pelikan brązowy.

Właśnie ten ostatni jest od 1966 roku symbolem stanu Luizjana, którego największym miastem jest Nowy Orlean. Europejscy osadnicy zapuszczający się przed kilkuset laty w te rejony byli ponoć zachwyceni wielkodusznością pelikanów i tym jak dbały one o swoje małe.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułGreg Smith lepszy od Dwighta
Następny artykułPodsumowanie dnia: George pokonał Bulls

21 KOMENTARZE

  1. Ciekawe co zrobią kibice charlotte bobcats z koszulkami po zmianie nazwy:) ja bym sie niezle wkurzyl gdybym w tym sezonie kupil koszulke, a w nastepnym musial ja wymieniac bo juz przestarzała:P

    Lubię to: 0
  2. Dzisas przecież New Orlean to światowa stolica jazzu. Utah i Salt Lake City kompletnie nic wspólnego nie mają z jazzem. W zasadzie biorąc pod uwagę, że to stan mormonów to nazwa jazz na początku naprawdę brzmiała bardzo ironicznie i długo nie była akceptowana przez mormonów.

    Lubię to: 0