WIDEO: Wilt Chamberlain trafia z rzędu cztery trójki hakiem

6
fot. youtube.com/user/dantheman1978

Jest rok 1972 – sezon 71/72, w którym Chamberlain zdobywa swój drugi tytuł mistrzowski, w teamie razem z Jerry’m Westem, Gailem Goodrichem i Patem Riley’em jako rezerwowym. To wyjątkowy sezon. Elgin Baylor zaczyna go razem z Lakers, ale problemy z kolanami prowadzą go do zakończenia kariery po 9 meczach. Kolejne spotkanie Lakers wygrywają, a potem 32 następne, zaliczając niepobitą do dziś passę zwycięstw. W ostatnim meczu Finałów z Knicks 36-letni wówczas Chamberlain, grając z kontuzją rzuca 24 punkty, ma 29 zbiórek, 8 asyst i 8 bloków.

W poniższym wideo rezerwowy John Quincy Trapp, który spędził z Lakers akurat tylko tamten sezon, zakłada się z Wiltem o 5 dolarów o to, że ten nie trafi czwartego z rzędu rzutu… hakiem… za trzy… z lewego rogu. To niesamowity footage z treningu Lakers:

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułNic Batum uwolniony
Następny artykułAkademicki zrzut (2): Mądra gra Smarta…

6 KOMENTARZE