Power Ranking – tydzień nr 1

6
fot. US Presswire

1. New York Knicks (2-0)
Carmelo Anthony jako silny skrzydłowy, Jason Kidd jako rzucający obrońca? Ball-movement wygląda znakomicie, obrona bardzo dobrze, trio Felton-Melo-Kidd lideruje lidze w efektywności (atak: 110, obrona: 66), a Knicks oddają o 4.8 więcej rzutów z dystansu niż drugi team (30/63 – 47.6%). Knicks zaliczyli pierwszy start 2-0 od 1999 roku. W niedzielę 39-letni Kidd znalazł 40-letniego Kurta Thomasa na akcję 2 plus 1. Woda życia. Nikt nie gra ładniej niż Knicks… bez Amar’e. To przypadek, nie? Dziś Knicks grają w Filadelfii, ale do przyszłego wtorku zagrają tylko jeden raz. W piątek Jason Kidd podejmować będzie Marka Cubana i swój były team.

2. Orlando Magic (2-0)

Magic są 2-0, Lakers z Dwightem Howardem 1-3: to ulubiony dzisiaj stat kibiców Magic. Dwa dominujące zwycięstwa u siebie nad Denver (+13) i Suns (+21). Magic liderują lidze w punktach z paint (54.0) i skuteczności za trzy (53.8) – cisną tempo, rozrzucają piłkę, grają razem. Glen Davis ma najwyższy USG w całej lidze, ale zdobywa 25.5 punktów na mecz. J.J. Redick rzuca 22 punktów na mecz. W niedzielę w meczu z Suns nie zatrzymał ich nawet brak Hedo Turkoglu (złamana dłoń; opuści 4 tygodnie) i Jameera Nelsona (pachwina). Nie w tą drogę do tankowania, ale imponujący początek w Orlando.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: Boys are back in town
Następny artykułMarc Gasol rozpracował cały ten Jazz

6 KOMENTARZE

  1. nie kumam tego rankingu. Co ona ma odzwierciedlać?? Potencjał zespołów?? Aktualne wyniki??
    Jeżeli to pierwsze, to co robi ORL na 2 pozycji, a jeżeli to drugie, to co robią LAL na 12 a drużyny z pozytywnym bilansem na 13, 16, 17, 18 i 21 miejscu??

    Lubię to: 0