Clippers przejęli Los Angeles

11
fot. AP

LA LAKERS 95, LA CLIPPERS 105

Lakers przegrali trzeci mecz z rzędu i po raz pierwszy od sezonu 1978/79 rozpoczęli rozgrywki z bilansem 0-3. Patrząc na historię koszykówki w Los Angeles, taki wynik znacznie bardziej pasuje do Clippers, ale tym razem role się odwróciły. W tym momencie to Clippers są drużyną lepszą. Udowodnili to pokonując Lakers i przerywając serię 9 porażek na ich parkiecie. Trudno powiedzieć jak długo potrwa ich dominacja w mieście, rok temu też wygrali pierwsze derbowe starcie, a kolejne dwa już przegrali. To w dużej mierze będzie zależało od tego, jak szybko gwiazdy Lakers nauczą się wygrywać. Ale w tym sezonie możemy być świadkami niezwykle interesującej rywalizacji w LA i w Pacific Division. Clippers jeszcze nigdy nie wygrali dywizji i mimo że jest jeszcze za wcześnie żeby wyciągać daleko idące wnioski, to naprawdę może być sezon, w którym powalczą o pierwsze w swojej historii „mistrzostwo Pacyfiku”.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułKonkurs: Wygraj buty D Rose 3
Następny artykułW tym momencie „on fire” w NBA? James Harden, 45 punktów

11 KOMENTARZE

 1. WAŻNE INFO (dla osób, które zarejestrowały się w League Pass „na próbę”, podając nr karty kredytowej, a które są może tego nieświadome):

  If you do not cancel your subscription prior to the conclusion of the Free Trial period (ending November 7, 2012 at 11:59 PM ET), the payment method you provided will be billed on November 8, 2012 for the NBA League Pass subscription ($139.99) you selected when you signed up for the Free Trial. You may cancel at any time via My Account.

  Lubię to: 0
 2. To oczywiste, ale interesująca z psychologicznego punktu widzenia jest ta sytuacja. Na papierze to mocarze, ale nie potrafią stworzyć chemii póki co. Ciężko idzie. Brown też nie pomaga. Za dużo dobrych graczy w składzie. Nie dzieli dobrze minut. Pistons muszą pokonać no a Brown musi otworzyć minuty dla pozostałych. Meeksa przede wszystkim.

  Lubię to: 0
 3. nie tyle Brown co siłowanie się na zupełnie nową ofensywę. Sprowadzili 38 letniego rozgrywającego, prawdopodobnie najlepszego w pick’n’rollach i nie grają takich akcji w ogóle. Ja na to patrzeć nie mogę na razie ;/ Wiem, że przecież Nash dziś nie grał, ale wcześniejsze mecze.. Na parkiecie Nash i Howard a picknrolli nie ma..

  Lubię to: 0